Stuur door
Print
De stuur door functionaliteit is tijdelijk niet beschikbaar.
Water in Oss
Waterbeleid
Op 17 februari 2005 heeft de Osse gemeenteraad het lokaal waterbeleid vastgesteld. De gemeenteraad heeft ingestemd met zowel het Gemeentelijk Waterplan (GWP) als het Gemeentelijk Rioleringsplan (GRP). Het GWP is samen met waterschap Aa en Maas opgesteld en beschrijft wat de gemeente Oss met haar water in de bebouwde omgeving wil bereiken. Het plan geeft een doorkijk naar de periode tot 2015.
Aan de hand van 4 thema’s is aangegeven wat Oss met water in met name de bebouwde omgeving wil bereiken. De thema’s zijn:
- Beleving van water
- Water als ordenend principe
- Waterkwaliteit
- Waterketen
In het Rioleringsplan zijn de doelen, strategie en middelen van het rioleringsbeleid geformuleerd, samen te vatten als ‘inzameling en transport van vrijkomend afvalwater en overtollig regenwater zonder ongewenste emissies of overlast’.
Het logo
Met het logo ‘water in Oss’ gaat de gemeente in de komende jaren projecten en maatregelen ondersteunen die bijdragen aan duurzaam waterbeheer. De belangstelling voor water is de afgelopen jaren sterk toegenomen. Met name beheersing, kwaliteit en beleving van water zijn belangrijke aspecten. Door rijk, provincie en waterschap is al veel beleid geformuleerd en zijn er ook maatregelen uitgevoerd of in gang gezet. Lokaal kan ook de gemeente samen met haar inwoners bijdragen aan voldoende veilig, schoon en mooi water.
Meer informatie:
Heeft u vragen, neem dan contact op met de heer Frank Geenen van de gemeente Oss, telefoon [0412] 62 95 85.
Website aaenmaas
www.riool.info
Website aaenmaas
www.riool.info
18-04-2011
tags
Leven en wonen, Natuur landschap en water
Contactgegevens
Bezoekadres
Raadhuislaan 2, Oss
Postbus 5, 5340BA Oss