Nieuwe kansen voor Sibeliuspark

Nieuwe kansen voor Sibeliuspark

De gemeente Oss en ontwikkelcombinatie Park & People hebben in goed overleg de samenwerking voor de ontwikkeling van Talentencampus en Sibeliuspark beëindigd. Hierdoor komt er ruimte voor nieuwe plannen en ontwikkelingen in het gebied.

Wethouder Sidney van den Bergh:

‘De samenwerking met Park & People stamt uit de periode 2009-2013. De plannen voor het gebied die we toen gemaakt en vastgelegd hebben, zijn voor een belangrijk deel ingehaald door de tijd. Vandaag de dag kijken we heel anders tegen zaken als woningbouw, klimaat en groen aan dan 15 jaar geleden. Ook zijn de doelstellingen achter de Talentencampus aan vernieuwing toe. We willen nu vooral een lerende stad zijn, waarbij het minder belangrijk is dat je in een echt schoolgebouw zit.’

Inrichten park

Met de beëindiging van de samenwerking komt er geen einde aan de ontwikkeling van Sibeliuspark.

Wethouder Sidney van den Bergh:

‘Er is namelijk nog een aantal activiteiten dat we nog moeten uitvoeren. Denk daarbij aan woningbouw aan de Euterpelaan en het opnieuw inrichten van het park in het zuidelijk deel van het Sibeliuspark. Ook zitten er nog tunnels voor langzaam verkeer onder de Saal van Zwanenbergsingel in het plan. En BrabantWonen wil nog bouwen op de Talentencampus.’

De komende tijd gaat de gemeente bekijken hoe ze Sibeliuspark verder wil ontwikkelen. Vanzelfsprekend spelen de nieuwe beleidsinzichten daarbij een belangrijk rol. De aangepaste plannen legt het college later dit jaar aan de gemeenteraad voor.