
Na het rondgebogen zwaard op de Molenstraat, de grote os op de Julianasingel en andere markante plekken krijgt ook het Titus Brandsmaplein in Oss een themarotonde. Gemeente Oss, leerlingen van het Titus Brandsmalyceum en de Titus Brandsmaparochie openen deze op vrijdag 12 september van 13:00 – 13:45 uur.
Docent en schrijver Titus Brandsma is in 2015 benoemd tot ereburger van Oss en in 2022 heilig verklaard. Zijn ronde bril is bijna iconisch. Hoe zag hij de wereld zelf en hoe kijken wij daar nu naar? Dat is voor ons de boodschap achter de bril. Deze krijgt een mooie plek op het plein dat naar hem is vernoemd. Zodat iedereen vanaf dan letterlijk en figuurlijk door de bril van Titus kan kijken.
Opening themarotonde
Wethouder Dolf Warris, leerlingen van het Titus Brandsmalyceum en de Titus Brandsmaparochie openen de themarotonde officieel op vrijdag 12 september van 13:00 – 13:45 uur, afsluitend is er koffie en thee. De gemeente zet de rotonde rondom de rotonde tijdelijk af voor verkeer. Houd hier rekening mee als je in de buurt moet zijn.