Plan voor Noorderpark

Plan voor Noorderpark

Zou het niet fantastisch zijn: alle kleine parkjes aan de noordgrens van Oss samenvoegen tot één groot park. Een park waar bewoners van Oss optimaal gebruik van maken. En waar ruimte is voor natuur en duurzaamheid. Dat zeiden initiatiefnemers Tom Ruijken, René Govers en Henny Dekker tegen elkaar. Remy Visscher en Sam Oosterholt zijn twee studenten van de HAS Green Academy in Den Bosch. Zij hebben deze droom prachtig in beeld gebracht in hun afstudeeronderzoek. Samen werkten zij een plan voor het Noorderpark verder uit. Op maandagavond overhandigden zij, tijdens een drukbezochte bijeenkomst, hun rapport aan wethouder Dolf Warris.

Het ontstaan van idee Noorderpark

Het is alweer enkele jaren geleden dat Tom Ruijken een wandeling maakte door het groen onder de hoogspanningsmasten dat door de wijken Oss Noord-West, Mettegeupel/Krinkelhoek en Schadewijk loopt. Tijdens de wandeling dacht hij: “Deze grote groenstrook bestaat uit verschillende kleine parkjes. Hoe mooi zou het zijn om deze parkjes met elkaar te verbinden. Eén groot stadpark van 3,5 kilometer lang!” Tom ging in gesprek met verschillende inwoners, de wijkraden en de gemeente Oss en zo kreeg het idee meer draagvlak. Zo ontstond het idee van het Noorderpark: een park waar mensen kunnen wandelen, fietsen, sporten, spelen en elkaar ontmoeten. Een park als hart voor de stad van morgen.

Wethouder Dolf Warris was direct enthousiast en liet de twee studenten het idee verder uitwerken. “Mooi dat de initiatiefnemers naar de hoogspanningsmasten keken en meer zagen dan dat! Bij hen ontstond de droom van een langgerekt park. Remy en Sam hebben het idee uitgewerkt in een verrassend en geweldig document.”

Het is dus nog onzeker wat wel en niet kan. Maar waar de aanwezigen het over eens zijn: het zou geweldig zijn als het Noorderpark, stapje voor stapje en samen met inwoners, gerealiseerd kan worden.