Marjolein van Hattem (fractievoorzitter FvD): Van Natte Kelder tot Varend Pontje

Burgerparticipatie in Oss blijft een loze belofte. Onlangs dienden wij een motie in om lokale referenda mogelijk te maken, zodat inwoners directe invloed krijgen op beslissingen die hun leefomgeving raken.

Deze motie werd verworpen. En dat terwijl de gevolgen van desastreus beleid, waar nooit over is gestemd, steeds zichtbaarder worden. FVD Oss ziet dat decentrale overheden sinds enkele jaren een vernattingsbeleid voeren dat het grondwaterpeil structureel verhoogt. Dit heeft catastrofale gevolgen: ondergelopen kelders, vocht- en schimmelproblemen in woningen en mislukte oogsten. De gemeente wijst gemakzuchtig naar “klimaatverandering” en blijft muisstil over het vernattingsbeleid. De Waterschappen noemen het liever “antiverdrogingsbeleid”.

Om deze onhoudbare situatie een halt toe te roepen, zijn wij al in 2024 een petitie gestart tegen het vernattingsbeleid en voor compensatie van gedupeerde inwoners: https://petities.nl/petitions/stop-het-verhogen-van-het-grondwater-in-oss. Inmiddels ontvangen wij ook uit andere gemeenten berichten over vernatting en schade.

In Oss voelen we nog meer nattigheid: er bestaat onzekerheid over een essentiële verbinding over het water – het voortbestaan van het veerpontje tussen Megen en Appeltern, oftewel, de ‘Osse Ark van Noach’. Om de onmisbare veerverbindingen over de Maas te behouden, is financiële steun vanuit de Provincie Noord-Brabant noodzakelijk. Daarom dienen wij binnenkort een motie in die het Osse College oproept om met de Provincie in gesprek te treden, zodat de diensten over de Maas behouden blijven.

U kunt steun voor behoud van de veerpont tussen Megen en Appeltern betuigen, zie: https://petities.nl/petitions/behoud-de-veerpont-tussen-megen-en-appeltern

Mochten uw handen jeuken om aan de slag te gaan als commissielid bij FVD OSS na het lezen van deze column, mail: oss@fvd.nl